Resultater 2017

Lydighedsprøve

17/06 og 19/06

  • Henning Thyrring og Tesla  opgav efter fri ved fod
  • Lykke  og Pumba                   44,0 point
  • Susanne Hansen og Kato     48,0 point
  • Alice Kramhøft og Buddy     56,5 point
  • Sidsel Bernhard og Karla     63,5 point
  • Conni Mikkelsen og Donna  64,4 point
  • Hanne Skovgård og Spikey   66,6 point
  • Margot Piltoft  og Mo             74,4 point
  • Ida Jensen og Amigo              77,0 point

28/10 

  • Jimmi Plembech og Molly     44,7 point
  • Susanne D Hansen og Kato   48,2 point
  • Gitte Merrald og Chilli           51,0 point
  • Anders og Tonga                     53,0 point
  • Linda Feldthaus og Baily       59,0 point
  • Helle Rye og Soffi                    64,5 point
  • Ulla Poulsen og Ronja             66,2 point
  • Michael Birkøe og Odin          66,7 point
  • Mads Hevring og Balou          74,8 point

Bedømmelse 2

  • 16/12 Pierre Frederik Lundstrøm og Frida fik 107,5  point

Kåring

  • 05/03 prøvekåring Susanne Baisner og Aya fik 105,3 point
  • 23/05 Kåring i Odder Susanne Baisner og Aya fik 103,6 point

Unghund

  • 19/03 Lars M. Sønderholm og Eddie 170,2 point, blev nr. 2 og fik en hel oprykning
  • 01/10 Susanne Baisner og Aya  157,3 point og individuelt nr. 6 som hold blev de nr. 3 sammen med Bjarne Gøttrup
  • 05/11 Gitte og Endo fik 161,7 point og blev nr 7. og fik en ½ oprykning, så med den halve de havde er de nu i patrulje klassen

  • Susanne Baisner og Aya fik 150,2 point  og nr 11

Kriminalklasse

  • 29/04 Bente Andersen og Bessi fik 196,0 point og blev nr. 4

Vinderklasse

  • 29/04 Rita Andersen og Aqua fik 192,3 point og blev nr. 1

DM

  • 29-30-09   DM i Randers   patrulje klasse Lars M. Sønderholm og Eddie fik 166,7 point  
  • Peter Holm og Basse fik 217,7 point og en 3. plads

DM udtagelse

  • 30/08 udtagelse sektion 1 Peter Holm og Basse fik 216,1 point og blev kvalificeret til DM
  • 27/08 vinder udtagelse Rita Andersen og Aqua fik 191,3 point og blev nr. 3
  • 03/09 patrulje udtagelse Lars M. Sønderholm og Eddie fik 214,3 point og blev nr. 1 og kvalificeret til DM

Nordisk mesterskab

  • 06/06 Peter Holm og Basse  blev nr. 1


Jysk mesterskab

  •  10/09 Susanne Baisner og Aya fik 141,8 point, nr. 19