Kalender

Ugeplan for træningspladse.

Mandag

Tirsdag

Onsdag

Torsdag

Fredag

Lørdag

Søndag

17.00-18.00

Lydighedshold

17.00-18.30

Tirsdagsholdet

09.00-10.00

Mix-hold

09.00-10.00

Hvalpehold

09.00-10.00

Konkurrence opstart

11.00-14-00

Driftsfremmedne træning

10.00-1400

Lørdagstræning

Aktiviteter

Dato:

Aktivitet:

Sted:

Evt. link

8. januar

Træning for det gamle lydighedshold

Klubhuset


10. januar

Mixholdet starter

Klubhuser


23. januar

Lydighedsprøver

Klubhuset


21. februar

Bestyrelsesmøde

Klubhuset


21. februar

Generalforsamling

Klubhuset


22. februar

Område-generalforsamling

Århus

14. marts 

Lydighedshold start

Klubhuset


20. marts 

Hvalpehold start

Klubhuset


27. marts

Unghundeoprykning

Herning

23. april

Krim. oprykning og vinder træning

Randers

24. april

Patrulje oprykning

Thisted


8. maj

Kåringskonkurrence

Viborg


22.maj

Bestyrelsesmøde

Klubhuset


20, august

Medlemsmøde kl.  12.00

Klubhuset


27. august

krim. udtagelse

Herning


28. august

Vinder udtagelse

Randers


4. september

Patrulje udtagelse

Mors


23.-25. september

Danmarksmesterskaber

Århus / Grenå


2. oktober

Unghundebystævne

evt. Silkeborg


16. oktober

Elitehundestævne

Randers


6. november

Unghundeoprykning

Odder


18. november

Natøvelse

Grenå


19. november

Bestyrelsesmøde

Klubhuset


Hvalpe- og lydighedshold forår 2022

Mandag d. 14/3-22 kl. 1700-1800

Lydighedshold

1. træning for lydighedsholdet

Søndag d. 20/3-22 kl. 0900-1000

Hvalpehold

1. træning for hvalpeholdet

Mandag d. 21/3-22 kl. 1700-1800

Lydighedshold 

2. træning 

Søndag d. 27/3-22 kl. 0900-1000

Hvalpehold

2. træning

Mandag d. 28/3 kl. 1700-1800

Lydighedshold

3. træning

Søndag d. 3/3 kl. 0900-1000

Hvalpehold

3. træning

Mandag d. 4/4 kl. 1700-1800

Lydighedshold

4. træning

Søndag d. 10/4 kl. 0900-1000

Hvalpehold

4. træning

Mandag d. 11/4 kl. 1700-1800

Lydighedshold

5. træning

Søndag d. 17/4  kl. 0900-1000

Hvalpehold

5. træning

Mandag d. 18/4 kl. 1700-1800

Lydighedshold

6. træning 

Søndag d. 24/4 kl. 0900-1000

Hvalpehold

6. træning 

Mandag d. 25/4 kl. 1700-1800

Lydighedshold

7. træning 

Søndag d. 1/5  kl. 0900-1000

Hvalpehold

7. træning 

Mandag d. 2/5 kl. 1700-1800

Lydighedshold

8. træning 

Søndag d. 8/5 kl. 0900-1000

Hvalpehold

8. træning 

Mandag d. 9/5 kl. 1700-1800

Lydighedshold

9. træning

Søndag d. 15/5 kl. 0900-1000

Hvalpehold

9.  træning 

Mandag d. 16/5 kl. 1700-1800

Lydighedshold

10. træning

Søndag d. 22/5 kl. 0900-1000

Hvalpehold

10. træning

Mandag d. 23/5 kl. 1700-1800

Lydighedshold

11. træning

Søndag d. 29/5 kl. 0900-1000

Hvalpehold

11. træning

Mandag d. 30/5 kl. 1700-1800

Lydighedshold

Sidste træning

Søndag d. 5/6 kl. 0900-1000

Hvalpehld

Sidste træning